Few Clouds

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Będzie apteka z dyżurami w porze nocnej i w święta?

Jak już informowaliśmy, Zarząd Powiatu Kołobrzeskiego przeprowadził analizę potrzeb w zakresie dyżurów aptek w godzinach nocnych oraz w niedziele i święta. Z odpowiedzią na zapotrzebowanie powiatu wystąpiła "Apteka Całodniowa" przy ul. Mariackiej 14 (przy katedrze). Okazuje się, że powiat ma środki finansowe na opłacenie dyżurów apteki do godziny 23, a więc ponad godzinę w stosunku do obecnego grafiku tej apteki. Co więcej, byłaby ona czynna także w okresie świątecznym oraz niedziele. Jak informuje starosta Tomasz Tamborski, pozwoli to zapewnić na ciągłą pracę tej apteki w centrum miasta przez cały rok. Warto też pamiętać, że ustawodawca zmienił definicję nocnego dyżuru aptek i obecnie nie trwa on już całą noc (przeczytaj). Powiat na razie wystąpił z zapytaniem do właściciela apteki, czy jest on zainteresowany taką działalnością. Jeśli Zarząd Powiatu Kołobrzeskiego otrzyma odpowiedź pozytywną, będzie mógł przystąpić do podpisania stosownej umowy.