Few Clouds

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Dziki na Grochowskiej - czekają tam na nie ziemniaki lub makaron...

Jak długo można przypominać mieszkańcom, żeby nie wyrzucać przed domem jedzenia? Jak widać po tym, co dzieje się na Dzielnicy "Lęborska", jeszcze długo. Mieszkańcy tej części Kołobrzegu, zwłaszcza osoby starsze, wychodzą z założenia, że resztki jedzenia, ba - nawet specjalnie gotowane porcje - pomogą zwierzętom przetrwać zimę. Tylko dlaczego te dzikie zwierzęta mają przychodzić do miasta?

Na to pytanie próbują sobie także odpowiedzieć niektórzy mieszkańcy. Tu zamieszczamy zdjęcia z ulicy Grochowskiej dzisiejszego poranka. Tam regularnie wyrzucane jest jedzenie, można więc to miejsce nazwać dziką stołówką. Tyle, że dziki, które tam przychodzą, stwarzają zagrożenie dla ludzi i zwierząt domowych. Ten sam problem występuje w Parku Dąbrowskiego. Tam na przykład jedzenie jest wyrzucane pod drzewa, albo chowane w wyłomach starych drzew, dlatego i tam nie brakuje dzików.