Light rain

27 lutego 2024
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Gabinet stymulacji zmysłów [wideo]

W Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej powstała nowoczesna sala terapeutyczna, w pełni urządzona i wyposażona z myślą o potrzebach naszych najmłodszych mieszkańców. To miejsce, w którym dzieci do 7 roku życia mogą rozwijać się wielokierunkowo, pokonywać lęki i opory oraz czerpać radość z aktywności. Koszt dostosowania sali wraz z wyposażeniem to 50 tysięcy złotych, środki na ten cel zostały przyznane z fundacji Za Życiem.  Sala została zaprojektowana specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Kolorowe ściany, miękkie poduszki, wygodne fotele i dywany tworzą przyjazne otoczenie, które sprzyja relaksowi i zabawie. Sala jest wyposażona w różnorodne sensoryczne elementy, takie jak piaskownica, huśtawka, kuleczki do masażu stóp czy światłoterapia czy butelki z zapachami. Dzięki temu dzieci uczą się przetwarzać bodźce z otoczenia, co ma kluczowe znaczenie dla ich rozwoju.

Więcej w materiale wideo.