Light rain

27 lutego 2024
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Śledź czy szprot? Czego najwięcej wyłowiono w 2023 roku

Kołobrzeski port podsumował wyniki połowowe floty rybackiej za rok 2023. Niestety, dane nie przyniosły optymistycznych wieści, gdyż ogólna ilość wyładowanych ryb spadła o niemal 4 tysiące ton w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając łączny wynik 20 485 ton. To oznacza, że mimo starań rybaków, 2023 rok okazał się trudniejszy dla branży rybackiej w Porcie Kołobrzeg.

Pod względem wyładunków Kołobrzeg zajął drugie miejsce w Polsce, ustępując jedynie Helowi, gdzie wyłowiono łącznie 30 281 ton ryb. Warto jednak zauważyć, że i tam obserwowany jest trend spadkowy, gdyż wynik ten jest niższy niż ten odnotowany w 2022 roku, kiedy to osiągnięto 35 140 ton.

Na liście najczęściej poławianych gatunków ryb, zdecydowanym liderem okazał się szprot. Następnie plasuje się śledź, stornia, tobiasz oraz gładzica. Makrela, dorsz i inne gatunki ryb znalazły się na dalszych miejscach w hierarchii.