Light rain

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Testy mappingu na budynku ratusza

Jeszcze zeszłym roku pisaliśmy o problemach z oświetleniem kołobrzeskiego ratusza. Wtedy urzędnicy przygotowali projekt na "modernizację iluminacji świetlnej Bazyliki oraz Ratusza wraz z modułem mappingu". Poza nowym oświetleniem, które ma konsumować mniej energii i być bardziej oszczędnie ma mieć zamontowane różne projektory do mappingu. W dużym skrócie mapping to oświetlanie wybranych elementów obiektu za pomocą światła projektora, przygotowaną wcześniej animacją. To połączenie najnowszej technologii i setek lat eksperymentów z opowiadaniem historii za pomocą światła.

W czwartek wieczorem firma, która zajmuje się takimi projektami przyjechała do Kołobrzegu i przeprowadziła test wizualny. Jak to wygląda? Możecie zobaczyć na nagraniu poniżej.