Few Clouds

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Kiedy pociągi zaczną zatrzymywać się na nowych przystankach ?

Dwa przystanki kolejowe są już gotowe do pracy, zapytaliśmy w PKP kiedy pociągi zaczną się na nich zatrzymywać i od kiedy znajdą się w rozkładzie jazdy. Znamy już odpowiedź. Postoje pociągów na przystankach Kołobrzeg Radzikowo i Kołobrzeg Amfiteatr planowane są od 10 marca 2024 roku. Realizacja projektu jest częścią "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025" i ma na celu poprawę infrastruktury kolejowej oraz ułatwienie podróży pasażerom.

Obecnie wykonawca prowadzi prace przy budowie przystanku Kołobrzeg Ogrody, którego zakończenie planowane jest do końca marca 2024 roku. Przystanek Radzikowo zostanie zlokalizowany przy ul. Grzybowskiej, natomiast przystanek Amfiteatr przy ul. Fredry.(wg PKP, dla nas to 4 Dywizji Wojska Polskiego). Peron na nowym przystanku Ogrody, podobnie jak na przystankach Radzikowo i Amfiteatr, będzie dostosowany do wysokości ułatwiającej podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Dodatkowo, zamontowane zostaną wiaty, ławki oraz stojaki rowerowe, aby zapewnić komfortowe oczekiwanie na pociąg.

Inwestycja nie tylko ułatwi podróżowanie, ale również promuje ekologiczne środki transportu. Stojaki rowerowe umożliwią podróżowanie rowerem w połączeniu z koleją, zachęcając do korzystania z dwóch ekologicznych środków transportu. Dodatkowo, oświetlenie na przystankach zapewni bezpieczne podróżowanie po zmroku, a czytelne oznakowanie i tablice z rozkładami jazdy ułatwią orientację pasażerom. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się będą miały zapewniony dostęp dzięki pochylniom i ścieżkom naprowadzającym.