Few Clouds

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Edukacja, zdrowie, wsparcie: podpisano umowy z organizacjami pozarządowymi

W środę podpisano umowy dotacyjne z siedmioma organizacjami pozarządowymi, które będą realizować zadania związane z ochroną zdrowia, promocją zdrowego stylu życia oraz wsparciem osób niepełnosprawnych. Kto otrzymał wsparcie i na jaką działalność?

Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Kołobrzegu otrzyma dotację w wysokości 7 800,00 zł na projekt „Propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz Dawców komórek macierzystych”. Celem jest zwiększenie liczby dawców krwi i rejestracji w DKMS.

Stowarzyszenie Amazonek Kołobrzeg otrzyma 9 000,00 zł na realizację zadania „Edukacja i rehabilitacja – kontra rak piersi”. Projekt ma na celu edukację w zakresie profilaktyki i walki z rakiem piersi.

Stowarzyszenie Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz ich Rodzin i Przyjaciół „Feniks” Kołobrzeg otrzyma 6 000,00 zł na program edukacyjny dotyczący zdrowia psychicznego oraz zapobiegania zaburzeniom psychicznym.

Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących w Kołobrzegu otrzyma 10 000,00 zł na działania integrujące osoby niepełnosprawne ze społeczeństwem.

Fundacja NA PRZEKÓR PRZECIWNOŚCIOM otrzyma dwie dotacje: 12 000,00 zł na pomoc suicydologiczną dla mieszkańców powiatu kołobrzeskiego oraz 14 400,00 zł na grupę wsparcia dla osób po stracie bliskiej osoby.

Stowarzyszenie „VICTORIA” dla Osób z Chorobą Nowotworową otrzyma 50 000,00 zł na prowadzenie działań psychoterapeutycznych i rehabilitacyjnych w Hospicjum domowym i stacjonarnym.

Fundacja „Bezpieczny Powiat” otrzyma dotację na powiatowy program zapobiegania przemocy w rodzinie, Kwota dotacji: 31.500,00 zł.

Podpisanie tych umów otwiera nowe perspektywy dla działań społecznych na terenie powiatu. Organizacje pozarządowe, uzyskując wsparcie finansowe, będą mogły skuteczniej realizować cele związane z ochroną zdrowia, edukacją oraz wsparciem dla osób potrzebujących.