Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy powstanie Park Południe? Wszystko w rękach MON...

W zeszłym tygodniu, radny Dariusz Zawadzki napisał o szansie na park zamiast ścierniska pomiędzy osiedlem Bajkowym, osiedlem Europejskim, a ul. Artyleryjską (przeczytaj). Powierzchnia tej nieruchomości wynosi około 12 hektarów. W międzyczasie, prezydent Anna Mieczkowska spotkała się sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Cezarym Tomczykiem. W TKK, prezydent poinformowała o propozycji, która została złożona. Chodzi o zamianę działek. Miasto proponuje 38 hektarów niezabudowanych przy ulicy Koszalińskiej, naprzeciw jednostki wojskowej, w zamian za 12 hektarów, którymi dysponuje Agencja Mienia Wojskowego, czyli ten przy Osiedlu Bajkowym. Obszar ten ma już nawet nazwę roboczą: Park Południe. Teren przy ul. Koszalińskiej mógłby przydać się powiększającemu się 12 Pułkowi Logistycznemu. Jak podkreślała prezydent, teraz w MON pojawił się partner do rozmowy o tych terenach. Co więcej jest szansa na remont ulicy Wiedeńskiej, który również należy do Agencji Mienia Wojskowego. Do sprawy powrócimy.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama