19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Wybrano nazwę dla naszej najdłuższej promenady w Polsce

W ubiegłym roku Regionalne Centrum Kultury ogłosiło "Konkurs na nazwę dla najdłuższej polskiej promenady". Konkurs ten miał na celu nadanie nazwy dla promenady  pieszo-rowerowej, a odpowiedzi napłynęły z całej Polski, było ich 200.

Jury, po dokładnej analizie wszystkich zgłoszeń, stwierdziło, że same nazwy nie wybierze. Zamiast tego postanowiono, że to mieszkańcy będą mogli je wybrać z zaproponowanych nazw: Promenada Morskich Szeptów, Promenada Bursztynowa, Promenada Tolerancji, Promenada Uzdrowiskowa.

W drugim etapie konkursu, prawie 400 osób oddało swoje głosy, a oto wyniki:

Promenada Morskich Szeptów – 156 głosów
Promenada Bursztynowa – 125 głosów
Promenada Uzdrowiskowa – 58 głosów
Promenada Tolerancji – 58 głosów

Promenada Morskich Szeptów zdobyła przewagę z ogromnym poparciem, otrzymując  156 głosów. Autorką zwycięskiej propozycji jest Pani Roksana Gil z Cedyni, która w uzasadnieniu swojego wyboru podkreśliła, że nazwa ta "symbolizuje bliską relację między naturą a ludźmi, gdzie fale delikatnie szepczą sekrety natury do ucha spacerowiczów".

Promenada ma długość 3 kilometrów, miasto zastanawia się teraz nad sposobem wyeksponowania nazwy w kilku miejscach na całej długości.

A wam jak podoba ta nazwa?