Few Clouds

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Na koniec ferii przysięga wojskowa

Zakończyło się kolejne szkolenie ochotników w 142 Batalionie Lekkiej Piechoty w Trzebiatowie. Tzw. "szesnastka" w Wojskach Obrony Terytorialnej w okresie ferii zimowych cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie w gronie ludzi młodych, jeszcze uczących się, ale także nauczycieli. W tym czasie mają oni po prostu wolne i mogą zostać skoszarowani na ponad 2 tygodnie. Szkolenie, obok elementów ogólnowojskowych, obejmuje także strzelectwo, elementy taktyki czy survivalu. Całość kończy egzamin, zwany pętlą taktyczną.

Finałem szkolenia była przysięga wojskowa, którą żołnierze złożyli dziś na rynku w Kamieniu Pomorskim. Wśród osób związanych z Kołobrzegiem, było m.in. dwoje nauczycieli z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza: historii i języka angielskiego.