Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Akcja policji na przejściach - najwięcej wykroczeń popełniali seniorzy 60+

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu intensyfikują swoje działania mające na celu promowanie właściwych zachowań pieszych na drodze. W trakcie patrolowania ulic, ze szczególnym naciskiem na miejsca wokół przejść dla pieszych, funkcjonariusze reagowali na naruszenia popełniane przez pieszych.

W ostatnich działaniach, przeprowadzonych przez patrol, zatrzymano kilkanaście osób do kontroli, z reguły przechodzących (lub biegnących) przez ulicę w miejscach niedozwolonych. Mimo różnorodnych wyjaśnień, jakie przedstawiali, żadne z nich nie usprawiedliwiało niewłaściwego zachowania. Piesi tłumaczyli się pośpiechem, brakiem zauważenia znaków czy też brakiem świadomości zakazu przechodzenia w danym miejscu. Zauważalne było również pozostawianie pojazdów bezpośrednio przy przejściach dla pieszych, a także przypadki przejeżdżania przez nie rowerami.

Podczas akcji zwrócono uwagę na istotny fakt – ponad 80% zatrzymanych osób to seniorzy w wieku 60+. Dane dotyczące wypadków drogowych w powiecie kołobrzeskim alarmują, w 2022 roku odnotowano 19 wypadków z udziałem pieszych, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 8 zostało rannych. W roku 2023 liczba wypadków zmniejszyła się do 11, ale nadal niepokojąco wysoka, z jedną ofiarą śmiertelną i 10 rannymi. Szczególnie niepokojące jest, że najwięcej wypadków z udziałem pieszych dotyczy grupy wiekowej 60+..

W odpowiedzi na te alarmujące statystyki, funkcjonariusze wprowadzają powiatowy program działań, który skupia się nie tylko na nadzorze nad ruchem drogowym, ale także na edukacji uczestników ruchu. Program obejmuje również wprowadzanie rozwiązań inżynieryjnych i infrastrukturalnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Wierzymy, że te działania przyczynią się do zmniejszenia liczby wypadków i poprawy ogólnego bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama