Few Clouds

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Kormoran - ten piękny neon uzupełni galerię kołobrzeskich neonów

Choć dopiero styczeń, to fundacja zajmująca się ratowaniem kołobrzeskich neonów może pochwalić się zdobyciem kolejnego neonu – tym razem to zjawiskowy KORMORAN. To niezwykłe dzieło sztuki emanuje wyrafinowanym stylem o miękkim, spagetti-kształtowym kroju liter.  Kormoran, to niczym niepowtarzalna klasa, której urok doceniany jest przez znawców sztuki PRL-u. O tym kultowym neonie wspomina się w dziełach takich jak "Cosmoderna" czy "Duchologia i Design PRL". Napis pochodzi z ośrodka leczniczego Kormoran znajdującego się na ulicy Portowej. Neony na tym budynku były dwa jeden nad wejściem drugi na dachu wraz z logiem.

To już kolejny nabytek fundacji, całkiem niedawno zdemontowano neon Pieczywo - Nabiał z kogucikiem ze sklepu spożywczego z ulicy Jagielońskiej (dawna Kniewskiego)

Możesz wesprzeć renowację Kormorana wpłacając darowiznę na konto naszej fundacji:
Odbiorca: Fundacja Kołobrzeski Nurt
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe
Nr konta: PL 80 1090 2659 0000 0001 5354 1593 Santander Bank

Zdjęcia : Kołobrzeskie Neony. Jedno z nich jest autorstwa Macieja Grzywaczewskiego (stare-neony.pl)