Few Clouds

4°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kormoran - ten piękny neon uzupełni galerię kołobrzeskich neonów

Choć dopiero styczeń, to fundacja zajmująca się ratowaniem kołobrzeskich neonów może pochwalić się zdobyciem kolejnego neonu – tym razem to zjawiskowy KORMORAN. To niezwykłe dzieło sztuki emanuje wyrafinowanym stylem o miękkim, spagetti-kształtowym kroju liter.  Kormoran, to niczym niepowtarzalna klasa, której urok doceniany jest przez znawców sztuki PRL-u. O tym kultowym neonie wspomina się w dziełach takich jak "Cosmoderna" czy "Duchologia i Design PRL". Napis pochodzi z ośrodka leczniczego Kormoran znajdującego się na ulicy Portowej. Neony na tym budynku były dwa jeden nad wejściem drugi na dachu wraz z logiem.

To już kolejny nabytek fundacji, całkiem niedawno zdemontowano neon Pieczywo - Nabiał z kogucikiem ze sklepu spożywczego z ulicy Jagielońskiej (dawna Kniewskiego)

Możesz wesprzeć renowację Kormorana wpłacając darowiznę na konto naszej fundacji:
Odbiorca: Fundacja Kołobrzeski Nurt
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe
Nr konta: PL 80 1090 2659 0000 0001 5354 1593 Santander Bank

Zdjęcia : Kołobrzeskie Neony. Jedno z nich jest autorstwa Macieja Grzywaczewskiego (stare-neony.pl)

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama