Few Clouds

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Zapasy krwi się kurczą, krwiobus na festiwalu morsowania

Ostatnio taki krwiobus widziany był w Kołobrzegu w niedzielę podczas finału Festiwalu Morsowania. Wtedy też do mobilnego punktu poboru krwi zgłosiło się 26 osób chętnych do oddania jej. Niestety tylko 16 z nich mogło ją oddać. Łącznie zebrano 7,200 ml.  To tylko kropla w morzu potrzeb, jak poinformowała nas dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Szczecinie zabiegów operacyjnych do których potrzebna jest krew przybywa a zapasy się kurczą. Obecnie brakuje najwięcej krwi z grupy -. Jak udało nam się dowiedzieć dobry przykład idzie z góry, 19 litrów oddanego cennego płynu ma na swoim koncie prezes klubu morsa Łukasz Zięba.

Szczegóły na infografice.