Few Clouds

4°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Protest Rolników - ciągniki zablokowały miasto [foto/wideo]

Przed godziną 12 rolnicy zebrali się na drodze technicznej przy węźle S6 na Bezprawiu. Tam trwały długie negocjacje z policją o planach zablokowania ulic. Gdy nie udało się dojść do porozumienia rolnicy ruszyli ciągnikami w kierunku miasta. Policjanci przyblokowali wyjazd i wypuszczali co kilka minut ok 5-6 ciągników. Te skierowały się w stronę centrum miasta. Przejeżdżając ulicami Zieleniewa, następnie 6 Dywizji Piechoty, Kamienną, aż do ronda Solidarności, które przez kilka minut było zablokowane. Tam pojazdy rozjechały się w różnych kierunkach. Policjanci zatrzymywali do kontroli niektóre ciągniki, które utrudniały ruch na ulicach. Średnia prędkość to 10 km/h. Protesty odbyły się dziś prawie w całej Polsce. W naszym wzięło udział ponad 30 ciągników. Rolnicy, zrzeszeni w manifestacjach, domagają się także zmian w tzw. Zielonym Ładzie, który odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu polityki zrównoważonego rozwoju w Unii Europejskiej. Hasło przewodnie protestów brzmi: "Europa to znaczy: uprawiać i hodować", podkreślając tym samym znaczenie rolnictwa dla gospodarki i społeczeństwa.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama