Few Clouds

21 kwietnia 2024
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Protest Rolników - ciągniki zablokowały miasto [foto/wideo]

Przed godziną 12 rolnicy zebrali się na drodze technicznej przy węźle S6 na Bezprawiu. Tam trwały długie negocjacje z policją o planach zablokowania ulic. Gdy nie udało się dojść do porozumienia rolnicy ruszyli ciągnikami w kierunku miasta. Policjanci przyblokowali wyjazd i wypuszczali co kilka minut ok 5-6 ciągników. Te skierowały się w stronę centrum miasta. Przejeżdżając ulicami Zieleniewa, następnie 6 Dywizji Piechoty, Kamienną, aż do ronda Solidarności, które przez kilka minut było zablokowane. Tam pojazdy rozjechały się w różnych kierunkach. Policjanci zatrzymywali do kontroli niektóre ciągniki, które utrudniały ruch na ulicach. Średnia prędkość to 10 km/h. Protesty odbyły się dziś prawie w całej Polsce. W naszym wzięło udział ponad 30 ciągników. Rolnicy, zrzeszeni w manifestacjach, domagają się także zmian w tzw. Zielonym Ładzie, który odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu polityki zrównoważonego rozwoju w Unii Europejskiej. Hasło przewodnie protestów brzmi: "Europa to znaczy: uprawiać i hodować", podkreślając tym samym znaczenie rolnictwa dla gospodarki i społeczeństwa.