Few Clouds

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Urzędnicy interweniują w sprawie oświetlenia przejść, policja szuka świadków

Wracamy do sobotniego śmiertelnego wypadku na ulicy Koszalińskiej. Kierowca autobusu Komunikacji Miejskiej potrącił schodzącą z przejścia dla pieszych 71 - letnią kołobrzeżankę (przeczytaj). Wiele wyjaśni monitoring zamontowany w autobusie. Śledczy pracują pod nadzorem prokuratory. Kierującemu zatrzymano uprawnienia. Dziś otrzymaliśmy informację od rzecznika prasowego prezydent Michała Kujaczyńskiego, sprawa oświetlenia przejść dla pieszych zostanie poruszona w środę na spotkaniu, które ma odbyć się w Urzędzie Miasta z przedstawicielami GDDKiA. Ulica Koszalińska to odcinek drogi krajowej. Stąd rozmowa z przedstawicielami tej instytucji. W Kołobrzegu wiele przejść wymaga jeszcze doświetlenia, wśród nich są np przejście przy KSM, Unii Lubelskiej czy to zaraz za mostem na Młyńskiej, gdzie często dochodzi do potrąceń.

Jednocześnie kołobrzeska komenda opublikowała komunikat, chodzi o świadków zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 13 stycznia po godz. 17 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul.Koszalińskiej w Kołobrzegu. Poszukiwani są pasażerowie autobusu linii nr 5, którzy w tym czasie podróżowali autobusem oraz osoby które oczekiwały na jego przyjazd.
Kontakt pod numerem : 477846 511 lub 512.