Few Clouds

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Ciepłownia grzeje pełną parą. Zapasy węgla wystarczą do końca lutego

Ostatnie mrozy sprawiły, że dwa 25 megawatowe kotły pracowały w Miejskiej Energetyce Cieplnej pełną parą. Dodatkowym wsparciem jest oczywiście kotłownia na Szarych Szeregów i druga w Podczelu. Jak mówił naszej redakcji prezes MECu Andrzej Olichwiruk w listopadzie spółka wykonała plan. Pogoda energetyce dopisywała. Mimo mrozów nie ma żadnych problemów z produkcją ciepła ani z siecią przesyłową. Czekamy teraz na nowe taryfy, spodziewamy się obniżek, ze względu na niższe ceny prądu, paliw gazu i węgla oraz niższe ceny uprawnień.

Tylko w listopadzie kotły wypaliły 4611 ton węgla. Nadal jest on zamawiany z Kazachstanu, jest bardzo zbliżony do tego rosyjskiego. Polski posiada wysoką zawartość siarki nadaje się bardziej do elektrowni. Zapytaliśmy też o zapasy na placu. Aktualnie mamy zapas 13 tysięcy ton. W grudniu czekają nas jeszcze 3 dostawy, każda po 1750 ton. Z takim zapasem jesteśmy zabezpieczeni do końca lutego - dodaje prezes.

Kołobrzeska ciepłownia zaopatruje w ciepło kilkanaście tysięcy mieszkań oraz szkoły, szpital czy urzędy.