Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Harmonogram niedziel handlowych i zakaz handlu w Wigilię

W ostatnich dniach Sejm przyjął nową ustawę dotyczącą handlu w grudniu, ustalając specjalny harmonogram dla sklepów w okresie przedświątecznym. Zgodnie z nowymi przepisami, w grudniu przewidziano dwie niedziele handlowe - 10 i 17 grudnia. W tych dniach sklepy będą czynne w pełnym wymiarze godzin, co umożliwi klientom swobodne zakupy przed świętami.

Warto jednak zaznaczyć, że w Wigilię, czyli 24 grudnia, obowiązywać będzie zakaz handlu. Wyjątkiem będą jednak 32 rodzaje sklepów lub punktów usługowych, które będą mogły działać również w tę niedzielę. Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedziele szczegółowo określa te wyjątki. Zakaz handlu nie będzie obowiązywał m.in. w przypadku działalności pocztowej, jeśli przychody z tej działalności stanowią co najmniej 40 proc. przychodów ze sprzedaży danej placówki. Ponadto, wyłączone z zakazu będą cukiernie, lodziarnie, stacje paliw płynnych, kwiaciarnie, sklepy z prasą oraz kawiarnie.

Za złamanie zakazu handlu w Wigilię przewidziane są surowe kary finansowe. Osoby naruszające te przepisy mogą być ukarane grzywną w wysokości od 1000 zł do 100 tys. zł. W przypadku uporczywego łamania przepisów, grozi również kara ograniczenia wolności. Nowe regulacje mają na celu wprowadzenie pewnych ograniczeń handlowych w okresie świątecznym, umożliwiając jednocześnie funkcjonowanie niektórym branżom i usługom. Klienci i przedsiębiorcy muszą teraz dostosować swoje plany zakupowe do nowych zasad obowiązujących w grudniu.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama