Few Clouds

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Policjanci sprawdzają pustostany i reagują na sytuację bezdomnych

Policjanci podczas patroli w okresie znacznego spadku temperatur zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą chronić się przed mrozem osoby bezdomne. Zazwyczaj są to pustostany, ale również altanki czy domki letniskowe. Bardzo często bezdomni, aby się rozgrzać, rozpalają w takich miejscach ogniska, co może prowadzić do wielu niebezpieczeństw.

Każdego roku kołobrzescy policjanci monitorują również sytuację osób starszych czy samotnych. Osobom bezdomnym wskazują miejsca gdzie mogą się ogrzać lub zjeść ciepły posiłek, takie jak ogrzewalnia dla osób bezdomnych w Kołobrzegu przy ul. Zwycięzców 12.

Pamiętajmy, że na wychłodzenie organizmu są narażone nie tylko osoby bezdomne, ale również osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Możemy również skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za której pośrednictwem, wybierając kategorię zgłoszenia o nazwie BEZDOMNOŚĆ, zasygnalizujemy potrzebną pomoc.