Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Policjanci sprawdzają pustostany i reagują na sytuację bezdomnych

Policjanci podczas patroli w okresie znacznego spadku temperatur zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą chronić się przed mrozem osoby bezdomne. Zazwyczaj są to pustostany, ale również altanki czy domki letniskowe. Bardzo często bezdomni, aby się rozgrzać, rozpalają w takich miejscach ogniska, co może prowadzić do wielu niebezpieczeństw.

Każdego roku kołobrzescy policjanci monitorują również sytuację osób starszych czy samotnych. Osobom bezdomnym wskazują miejsca gdzie mogą się ogrzać lub zjeść ciepły posiłek, takie jak ogrzewalnia dla osób bezdomnych w Kołobrzegu przy ul. Zwycięzców 12.

Pamiętajmy, że na wychłodzenie organizmu są narażone nie tylko osoby bezdomne, ale również osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Możemy również skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za której pośrednictwem, wybierając kategorię zgłoszenia o nazwie BEZDOMNOŚĆ, zasygnalizujemy potrzebną pomoc.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama