Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kołobrzeg wyróżniony na gali w Szczecinie

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej ogłosiła laureatów "Rankingu Gmin Województwa Zachodniopomorskiego". Jak podaje organizator "ideą rankingu gmin jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie woj. zachodniopomorskiego". Wyróżnienie przedstawicieli samorządów odbyło się w sali obrad Sejmiku Zachodniopomorskiego.

W rankingu ujmowane są wszystkie gminy województwa, poza miastami na prawach powiatu, czyli poza Szczecinem, Świnoujściem i Koszalinem. Według fundacji, o pozycji danego samorządu decydować ma syntetycznie opracowany wskaźnik na bazie 16 wskaźników opracowywanych dla Urzędu Statystycznego, mierzących "potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej". Zapytaliśmy w kołobrzeskim magistracie, czy wiadomo, jakie to wskaźniki, gdyż w materiałach prasowych takich danych nie ma. Mają być dostępne w przyszłym tygodniu.

Kołobrzeg został liderem w kategorii gmin miejskich. Za nami uplasowało się Darłowo i Szczecinek. Warto podkreślić pozycję gminy Ustronie Morskie, które w rankingu pojawia się jako lider powiatowy na terenie powiatu kołobrzeskiego, a także zajęło 2 miejsce w kategorii lidera wiejskiego.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama