Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

3 marca 2024    |    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
3 marca 2024    
    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

By psy i koty nie marzły. Schronisko dla zwierząt prosi o wsparcie

Odwiedziliśmy dziś kołobrzeskie schronisko dla zwierząt. Obecnie znajduje się w nim około 80 psów i prawie 100 kotów. Zwierzęta w naszym schronisku przy ulicy 6 Dywizji Piechoty mieszkają w warunkach, które zapewniają im bezpieczeństwo w najbardziej ekstremalne pory roku, gdy pogoda płata prawdziwe figle. W schronisku ciągle potrzeba koców i ręczników, a także prześcieradeł, czy lnianych ścierek. Tkaniny są wykorzystywane dla szczeniąt i kociąt do wyściełania legowisk, a także do zabezpieczania zwierząt to zabiegach operacyjnych. Większość z nich po wykorzystaniu trafia do śmieci, więc potrzeby są ogromne. Każda z tych rzeczy może być używana, ale musi być czysta, wyprana.

Schroniskowe zwierzęta nie głodują, ale karma najwyższej jakości to dla nich luksus.  Taka karma jest zdecydowanie droższa od karm, które znajdują się na głównych półkach w hipermarketach. A cena zależna jest od zawartości mięsa i innych składników odżywczych. Im lepszej jakości karma (bez dodatku zbóż i popiołu), za to z olejami rybnymi, ziołami i warzywami sprawiają, że porcja może być mniejsza, a pies naje się i dostarczy organizmowi odpowiednich składników. Dzięki temu będzie mógł w dobrej kondycji przetrwać zimne miesiące. Dobra karma wpływa również na psie futro, które odpowiednio pokryje psie ciało, tworząc podszerstek, który ochroni przed zimnem.

Kiedy robi się zimno budy są ocieplane słomą, osłaniane od wiatru i śniegu, słoma leży również na drewnianych podestach, dzięki czemu chroni psie łapy przed zimnem. Pracownicy schroniska dziękują również wszystkim dotychczasowym darczyńcom, czy to osobom prywatnym, firmom czy szkołom i przedszkolom w których odbywają się zbiórki pokarmu.

Dodatkowo dziś od 15 na parkingu przy Hali Milenium obędzie się zbiórka darów dla schroniska zorganizowana przez Jakuba Rzeźniczaka z żoną wspólnie ze Stowarzyszeniem Reks. Szczegóły poniżej.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama