Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Terytorialsi przysięgali w Kołobrzegu, połowa to kobiety [foto]

Niemal 60 żołnierzy przez 2 tygodnie szkoliło się w 142 Batalionie Lekkiej Piechoty w Trzebiatowie. To żołnierze szkolenia podstawowego, którzy nigdy w wojsku nie byli. W ramach tego kursu dołączyło do nich 30 kolegów i koleżanek, którzy już przysięgę składali, a którzy w ramach uzupełnienia wiedzy zdobyli umiejętności w zakresie taktyki Wojsk Obrony Terytorialnej.

Połowę szkolenia podstawowego stanowiły kobiety z całego regionu. Część z nich zostanie w Trzebiatowie, część rozpocznie służbę w Choszcznie i Szczecinie. Połowę kursu stanowią kobiety, w różnym wieku, które postanowiły przeżyć przygodę w wojsku, ale tak naprawdę są tu dla zupełnie innych wartości. Dziś wszyscy przysięgali na sztandar 14 Brygady Obrony Terytorialnej, bronić niepodległości i granic Rzeczpospolitej oraz stać na straży konstytucji.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama