Few Clouds

4 marca 2024
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Kotwica ośmieszyła miasto, MOSiR się wycofuje [wideo]

Przez dwa dni byliśmy świadkami wymiany ciosów w zakresie tego, co działo się na miejskim stadionie. Zaczęło się od tego, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji chciał przełożenia meczu z Lechem II Poznań, bo nie można było odśnieżyć boiska (przeczytaj). Następnie okazało się, że odśnieżenie jest jednak możliwe, co pokazali zawodnicy Kotwicy Kołobrzeg, sami biorąc się za odśnieżanie (zobacz). Na portalu społecznościowym nie szczędzono jednocześnie słów krytyki pod adresem MOSiR i miasta, w konsekwencji czego, w czwartek w godzinach wieczornych komentarz do sytuacji nadesłał dyrektor MOSiR, Jacek Banasiak (przeczytaj).

Na dziś, Kotwica zaprosiła kibiców, aby odśnieżyć stadion. Kierownictwo MOSiR zwołało też konferencję prasową, na której w sposób dość enigmatyczny wycofywano się z całej sytuacji, podkreślano powagę meczu, który próbowano przełożyć, a także poinformowano dziennikarzy, że dzięki wsparciu władz miasta na stadion zawitali także pracownicy Zieleni Miejskiej, którzy również wzięli się za odśnieżanie stadionu. Dyrektor Banasiak podkreślał, że od samego początku chodziło mu o stan murawy, ale skoro jednak można odśnieżyć to w taki sposób, co i tak nie gwarantuje jakości murawy oraz tego, że podczas zbierania śniegu nie zostanie uszkodzona. Skoro jednak sprawy sportowe są najważniejsze, to MOSiR to rozumie.