Few Clouds

4 marca 2024
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Są pieniądze na budowę ronda na 6 Dywizji Piechoty

Powiat pozyskał środki finansowe na budowę ronda na ulicy 6 Dywizji Piechoty, umowę o dofinansowanie podpisano w Szczecinie, od strony powiatu parafował ją wicestarosta Jacek Kuś.  Dofinansowanie na tę inwestycję pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024 i wynosi 50% wartości całkowitego przedsięwzięcia, co daje kwotę 1.042.784,91 złotych. Całkowita wartość projektu szacowana jest na 2.100.000,00 złotych.

Teraz kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na realizację zadania, co planowane jest na przełomie grudnia i stycznia. Zgodnie z założeniami, budowa ronda na skrzyżowaniu ulic 6 Dywizji Piechoty i Św. Wojciecha w Kołobrzegu ma być zakończona w listopadzie 2024 roku. Projekt obejmuje nie tylko samo rondo, ale również rozbudowę drogi na odcinku około 160 metrów wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Starosta kołobrzeski, Tomasz Tamborski, podkreśla, że prace związane z inwestycją będą obejmować m.in. przebudowę skrzyżowania na rondo, jezdni, dróg dla pieszych i rowerowych, a także infrastruktury drogowej, zjazdów, urządzeń odwadniających i odprowadzających wodę, oświetlenia, kanalizacji deszczowej. Dodatkowo, przewidziane są prace mające na celu usunięcie kolizji z urządzeniami obcymi oraz odtworzenie trawników w pasie drogowym.