Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miasto zakupiło tomograf akustyczny do badania drzew

Miasto zakupiło swój własny tomograf akustyczny do badania drzew. Tomograf Arborsonic 3D to urządzenie precyzyjnie identyfikuje rozmiary, lokalizację oraz głębokość wszelkich wypróchnień i ubytków w strukturze drzewa. Dzięki niemu pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami są w stanie dokładnie ocenić stan zdrowotny drzewa bez konieczności ingerencji w jego fizyczną budowę.

Niewątpliwą zaletą tomografu jest jego efektywność - pomiar można przeprowadzić nawet w imponującym czasie od 5 do 10 minut. Urządzenie to korzysta z bezinwazyjnej metody wykorzystującej fale dźwiękowe, co oznacza brak konieczności ekspozycji na promieniowanie. Dodatkowo generuje trójwymiarowy model pnia, uwzględniający wiele poziomów pomiarów.

Inwestycja w to nowoczesne narzędzie nie była tania, urządzenie kosztowało 63 960,00 zł. Jednak cena ta obejmuje nie tylko sam zakup tomografu sonicznego, ale także dostawę oraz jednodniowe szkolenie z zakresu jego obsługi. Szkolenie, które odbyło się dzisiaj, miało miejsce na Placu 18 Marca, gdzie poddane zostały badaniom drzewa, stanowiące obiekty pierwszych testów tego innowacyjnego urządzenia.


 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama