Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nie odśnieżysz auta, możesz zapłacić mandat i to spory

Trudne warunki zimowe sprawiają, że kierowcy muszą zmagać się nie tylko z opadami śniegu, lecz także z surowymi konsekwencjami związanymi z niestarannym odśnieżaniem swoich pojazdów. Już teraz, wraz z nadejściem pierwszych śnieżnych dni, ponownie na świeczniku staje temat obowiązku usuwania śniegu z samochodów oraz ryzyka związanego z lekceważeniem tego zadania.

Nawet pozornie niewielkie zaniedbania mogą przysporzyć kierowcom niemałych kłopotów. Ostrzegaliśmy już wczoraj przed prognozowanymi intensywnymi opadami śniegu, zaznaczając, że podróżujący powinni zadbać o kompleksowe odśnieżenie swoich pojazdów. Policja przypomina, że jednym z najczęstszych wykroczeń zimą jest jazda pojazdem nieoczyszczonym z białego puchu. W takim przypadku, kierowcy narażają się na otrzymanie dwóch mandatów - nieodśnieżone światła i urządzenia sygnalizacyjne to grzywna w wysokości 300 złotych oraz 8 punktów karnych, brak odśnieżonych tablic rejestracyjnych może skutkować karą finansową w wysokości 500 złotych oraz dodatkowymi 8 punktami karnymi.

Warto zauważyć, że od 2023 roku wymagania dotyczące odśnieżania pojazdów znacznie się zaostrzyły - przestrzega policja. Od teraz nie jest to już jedynie zalecenie, lecz czysty obowiązek. Kierowcy, którzy zaryzykują jazdę "na bałwana" - z warstwą śniegu na dachu lub masce pojazdu, mogą zostać ukarani mandatem, aż do 3000 złotych.

Dodatkowo, jeśli kierowca postanowi uruchomić silnik samochodu na dłuższy czas, aby rozgrzać pojazd zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz, funkcjonariusz może nałożyć mandat w wysokości od 100 do 300 złotych. Taka sytuacja narusza dwa przepisy: zakaz używania pojazdu, gdy praca silnika generuje nadmierną emisję spalin i hałasu, oraz zakaz pozostawiania pojazdu z włączonym silnikiem w obszarze zabudowanym. W zimie, dbałość o bezpieczeństwo na drogach zaczyna się od właściwego przygotowania pojazdu do jazdy.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama