Few Clouds

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Miasto nadal bez nowych taryf na wodę i ścieki

Cierpliwość gminy Miasto Kołobrzeg, większościowego wspólnika Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu, w stosunku do Wód Polskich już dawno się skończyła. Teraz jednak zaufanie do tej instytucji szoruje po dnie. I to delikatnie powiedziane. Od wielu miesięcy miasto próbuje wprowadzić aktualne taryfy na wodę i ścieki w rejonie działania kołobrzeskiej spółki wodociągowej. Jak jednak mówi naszemu portalowi prezydent Anna Mieczkowska, sytuacja od trudnej i alarmującej, zamieniła się w kpinę. Spółka z nowym prezesem zarządu złożyła wniosek taryfowy, ale zamiast tego, jak mówi prezydent, została zasypana dziesiątkami kuriozalnych pytań. To nie tylko problem odpowiedzenia, ale również kwestia przedłużania procedury. Miasto próbowało już różnych sposobów w związku z obstrukcją Wód Polskich, które, jak uważa Anna Mieczkowska, na siłę nie chcą autoryzować właściwie obliczonej taryfy. Jej zdaniem to dlatego, że w tym ujęciu, kołobrzeżanie płacą za swoje zużycie wody i produkcję ścieków, a gminy z swoje. W dodatku, przedłużanie się procedury działa na niekorzyść MWiK, gdyż spółka dokłada do swojej działalności wobec rosnących kosztów, których obowiązująca taryfa nie uwzględnia. Prezydent Kołobrzegu szansę na zmiany upatruje w zmianie kierownictwa Wód Polskich, albo w ogóle likwidacji tej instytucji.