Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zakończono przebudowę ulicy Wyzwolenia [wideo]

Etap przebudowy głównej ulicy w Dźwirzynie trwał prawie 14 lat, to była przebudowa mostu, i odcinkowe remonty ulicy Wyzwolenia. W tym roku został zakończony ostatni etap 2 kilometrów odcinka, który składał się jeszcze z płyt. Jak mówił na dzisiejszym spotkaniu starosta Tomasz Tamborski  : Całkowity koszt inwestycji to ponad 16,3 mln zł. Powiat otrzymał dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 14.250.000 zł. Do remontu dołożyła się też Gmina Kołobrzeg.

Wykonawca miał sporo pracy, rozebrano starą nawierzchnię, przebudowano chodniki, wykonano ścieżkę rowerową, przystanki autobusowe, powstały miejsca parkingowe i dołożono oświetlenie ledowe. Na konferencji starosta poinformował o zwiększeniu prędkości na tym odcinku, zniknęło ograniczenie do 40 km/h.

Wyremontowane zostało ponad 2 km drogi od Hotelu Cristal Spa do Hotelu Senator, czyli „od asfaltu do asfaltu”. Wykonawcą remontu była firma STRABAG.

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama