Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Eksplodował ładunek wybuchowy w szkole, to ćwiczenia. [foto/wideo]

W sobotę około godziny 14 nieznana osoba weszła do szkoły im Mikołaja Kopernika z walizką w której znajdował się ładunek wybuchowy. Doszło do eksplozji w wyniku czego obrażenia odniosło 30 osób. Na miejsce zostały skierowane patrole policji, które potwierdziły wybuch.  Dyżurny policji powiadomił jednostki OSP z powiatu kołobrzeskiego oraz Stowarzyszenie Paramedic. Prawie w jednym czasie służby zjawiły się na miejscu zdarzenia masowego. Po ewakuacji poszkodowanych i udzieleniu pierwszej pomocy przez ratowników punkcie medycznym do swoich działań przystąpili policjanci z różnych wydziałów w tym technik kryminalistyki. Na miejsce również przybyła akademia ratownictwa z którą Paramedic ma podpisane porozumienie o współpracy.

Całe zdarzenie to oczywiście ćwiczenia, które pozwalają wypracować odpowiednie procedury przy zdarzeniach masowych. Organizatorzy dziękują dyrektorowi Kopernika za możliwość przeprowadzenia w szkole akcji, oraz kołobrzeskiej komendzie policji za koordynację działań.

Zapraszamy do galerii foto i wideo z ćwiczeń.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama