Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kołobrzeg i... Ustronie Morskie wśród miejsc najlepszych do życia

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej już po raz trzeci zaprezentował swój ranking, w którym można zobaczyć, gdzie w Polsce znajdują się miejsca najlepsze do życia. "Gmina najlepsza do życia" - tak zatytułowany jest ten ranking, a Kołobrzegu już rok temu otrzymał w nim nagrodę (zobacz). W Kołobrzegu, kwestia najlepszego miejsca do życia nabiera kolorytu politycznego, gdyż wiąże się częściowo z działaniem Anny Mieczkowskiej, która wskazywała we wdrażanych programach, że miasto nad Parsętą takim miejscem jest. Badania to pokazują, plasując nas odpowiednio według przyjętej kategoryzacji, więc najlepszym miejscem w Polsce to może nie jesteśmy, ale na pewno jest się z czego cieszyć.

"W najogólniejszej definicji jakość życia to stopień zaspokojenia potrzeb człowieka" - piszą autorzy projektu, a następnie wskazują, w jaki sposób dokonali pomiaru: "Wśród badanych czynników są te dotyczące środowiska naturalnego, rozwoju demograficznego, rozwoju społeczno-ekonomicznego, rynku pracy, warunków mieszkaniowych i energii, infrastruktury osadniczej i ładu przestrzennego, zdrowia i bezpieczeństwa, dostępności i jakości usług, kultury i rekreacji". Mówiąc krótko, nie wystarczy realizować inwestycje, nie wystarczy dbać o porządek w gminie, żeby dane miejsce uznawać, że ma walory, o których mowa w badaniu.

Jeżeli idzie o kategorię gmin z siedzibą powiatu ziemskiego, Kołobrzeg uplasował się na trzeciej pozycji, ze wskaźnikiem 59,15. Wyprzedził nas tu Lubliniec i Stalowa Wola. W klasyfikacji ogólnej, zajęliśmy 95 miejsce. W kategorii gmin wiejskich, na 5 miejscu uplasowało się Ustronie Morskiej, które, co warto podkreślić, w badaniu wypadło lepiej niż Kołobrzeg. Miejscowość ta osiągnęła wskaźnik 60,12, a w klasyfikacji ogólnej zajęła 57 miejsce.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama