Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Razem oddali 1600 litrów krwi

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kołobrzegu był organizatorem gali, w czasie której wyróżniono krwiodawców i wolontariuszy. W uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, nadaną przez ministra zdrowia, wyróżniono 42 krwiodawców, którzy oddali ponad 20 litrów krwi. Wśród wyróżnionych największą ilością oddanej krwi może pochwalić się Stanisław Gątarski z Gąskowa – ponad 67 litrów, a „rodzinnym” oddawaniem krwi: Wioletta i Grzegorz Boczek (mama z synem) z Grzybowa – którzy wspólnie oddali ponad 47 litrów.

Ponadto, Zarząd Główny PCK, na podstawie uchwały Kapituły Odznaki Honorowej PCK, w uznaniu zasług za działalność społeczną na rzecz ruchu czerwonokrzyskiego, wieloletnie wspieranie realizacji działań statutowych PCK oraz propagowania idei i rozwoju Honorowego Krwiodawstwa wyróżnił „Odznaką Honorową PCK”: Anna Mieczkowska, Tomasz Tamborski, Krzysztof Chmara, Polska Żegluga Bałtycka i Troton Sp. z o. o. Ponadto, w dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne oddawanie krwi, 67 krwiodawcom wręczono odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” I, II i III stopnia.

Na koniec uroczystości, wśród wszystkich Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, rozlosowano nagrodę główną: voucher na bezpłatny przejazd promem, dla dwóch osób, na jednej z dwóch linii: Świnoujście – Ystad lub Gdańsk – Nanashamn, którą ufundowała Polska Żegluga Bałtycka.

Galę uświetnił występ Zespołu Wokalnego MAYOL z Klubu Wojskowego 12. Pułku Logistycznego w Kołobrzegu.  reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama