Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Ukłon w stronę mieszkańców osiedla Ogrody, będzie bliżej na przystanek PKP

Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Ogrody, którzy korzystać będą z przystanku kolejowego (kierunek Kołobrzeg - Koszalin), którego budowa kończy się przy 4 Dywizji Wojska Polskiego na wysokości Campingu. Przejście na osiedle będzie, właściwie jego budowa ma się ku końcowi. Od strony ulicy Chodkiewicza przy garażu wyznaczona została już ścieżka, która prowadzi na przystanek. Obok przejścia zaplanowano też stojak na rowery.

Zapytaliśmy rzecznika PKP PLK jak wygląda budowa przystanków otrzymaliśmy taką informację  : W ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują w Kołobrzegu trzy nowe przystanki osobowe: Kołobrzeg Radzikowo (przy ul. Grzybowskiej), Kołobrzeg Amfiteatr (przy ul. Fredry) (chociaż bliżej mu do Campingu. dop. red) i Kołobrzeg Ogrody (przy ul. Koszalińskiej). Perony na przystankach Radzikowo i Amfiteatr będą gotowe dla podróżnych na początku stycznia 2024 roku, a peron na przystanku Ogrody w marcu 2024 roku.

Perony na nowych przystankach będą wyższe, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną wiaty, ławki i stojaki rowerowe. Oświetlenie umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się skorzystają z pochylni i ścieżek naprowadzających.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach Programu Przystankowego wybudują w Kołobrzegu również parking przy ul. Tarnowskiego, który zapewni mieszkańcom wygodne przesiadki do pociągów. Będzie posiadał on 70 stanowisk postojowych, w tym 3 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zakończenie prac planowane jest w IV kwartale 2024 roku. Po zakończeniu robót obiekt zostanie przekazany samorządowi.