Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ukłon w stronę mieszkańców osiedla Ogrody, będzie bliżej na przystanek PKP

Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Ogrody, którzy korzystać będą z przystanku kolejowego (kierunek Kołobrzeg - Koszalin), którego budowa kończy się przy 4 Dywizji Wojska Polskiego na wysokości Campingu. Przejście na osiedle będzie, właściwie jego budowa ma się ku końcowi. Od strony ulicy Chodkiewicza przy garażu wyznaczona została już ścieżka, która prowadzi na przystanek. Obok przejścia zaplanowano też stojak na rowery.

Zapytaliśmy rzecznika PKP PLK jak wygląda budowa przystanków otrzymaliśmy taką informację  : W ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują w Kołobrzegu trzy nowe przystanki osobowe: Kołobrzeg Radzikowo (przy ul. Grzybowskiej), Kołobrzeg Amfiteatr (przy ul. Fredry) (chociaż bliżej mu do Campingu. dop. red) i Kołobrzeg Ogrody (przy ul. Koszalińskiej). Perony na przystankach Radzikowo i Amfiteatr będą gotowe dla podróżnych na początku stycznia 2024 roku, a peron na przystanku Ogrody w marcu 2024 roku.

Perony na nowych przystankach będą wyższe, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną wiaty, ławki i stojaki rowerowe. Oświetlenie umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się skorzystają z pochylni i ścieżek naprowadzających.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach Programu Przystankowego wybudują w Kołobrzegu również parking przy ul. Tarnowskiego, który zapewni mieszkańcom wygodne przesiadki do pociągów. Będzie posiadał on 70 stanowisk postojowych, w tym 3 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zakończenie prac planowane jest w IV kwartale 2024 roku. Po zakończeniu robót obiekt zostanie przekazany samorządowi.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama