Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

3 grudnia 2023    |    Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
3 grudnia 2023    
    Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kołobrzeg wyprzedził Gdańsk, Świnoujście w tyle...

Główny Urząd Statystyczny podsumował sezon na polskim wybrzeżu. W ciągu dwóch miesięcy wakacyjnych do miejscowości turystycznych przybyło 1,8 mln turystów. Udzielono im 8 mln noclegów. To był trudny sezon, z jednej strony ze względu na pogodę, z drugiej strony, ze względu na pogoń mediów ogólnopolskich za paragonami grozy. Na pewno ceny wzrosły, wszędzie i to jest tendencja trwająca od kilku lat, a nie nagłe zaskoczenie.

Wydawać się mogło, że turystów w Kołobrzegu było mniej. Teraz mamy suche fakty. Kołobrzeg odwiedziło ponad 171 tys. ludzi. Udzieliliśmy niemal 931 tys. noclegów. To dane porównywalne, ale wyniki niosą ze sobą pewne trendy. Po pierwsze, Kołobrzeg udzielił 10% wszystkich noclegów na wybrzeżu, po drugie, miał ich dwa razy więcej niż Świnoujście. Wyprzedziliśmy Gdańsk. Po drugie, Kołobrzeg, gmina Kołobrzeg i gmina Ustronie Morskie, a więc trzy gminy nadmorskie powiatu kołobrzeskiego, udzieliły ponad 20% wszystkich noclegów na polskim wybrzeżu. W przypadku Kołobrzegu, jak piszą analitycy GUS, dane oznaczają,  "że w czasie dwóch miesięcy wakacyjnych na 100 mieszkańców miasta przypadało 390 turystów korzystających z bazy noclegowej i 2121 noclegów".

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama