Light rain

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Jest umowa na kemping, korty dalej czekają...

Sprawdzamy, jak wygląda sfinalizowanie dwóch przetargów na miejskie dzierżawy. Pierwsza kwestia dotyczyła terenu kempingu przy ul. 4 Dywizji Wojska Polskiego. Tu wygrał dotychczasowy dzierżawca. Zaoferowana przez niego kwota to 733 tysiące 500 zł netto. Umowa na 9 lat została już podpisana. Nastąpiło to 6 listopada. Jak mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, tu było o wiele łatwiej, gdyż ze względu na fakt, że dzierżawca się nie zmienił, nie trzeba było wykonywać żadnych spisów czy inwentaryzacji i było o wiele łatwiej.

O wiele trudniej jest z kortami. Sam przetarg na korty tenisowe odbił się w Kołobrzegu wielkim echem, a to ze względu na fakt, że wylicytowany czynsz jest 40 razy wyższy od dotychczasowego (przeczytaj). Tu jednak, w przeciwieństwie do kempingu, nadal nie podpisano umowy. Powodem są uwagi nowego dzierżawcy co do obecnego stanu przedmiotu dzierżawy, który w związku z wyprowadzką dotychczasowego dzierżawcy odbiega od stanu oczekiwanego. Jak mówi rzecznik prezydenta, mogą to wydawać się drobnostki, natomiast po usunięciu tych usterek przez odchodzącego dzierżawcy, umowa zostanie wreszcie podpisana. Prawdopodobnie nastąpi to podczas spotkania 13 listopada.