Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Woźniak chce kontroli inwestycji, Cieciora nie widzi potrzeby [wideo]

W Biurze Rady Miasta Kołobrzeg odbyła się dziś konferencja prasowa szefa Klubu Radni Niezależni - Jacka Woźniaka. Odnosił się on do naszego artykułu i audycji w Radio Kołobrzeg, poświęconej tematyce opóźnień na budowie mieszkań realizowanych przez KTBS (zobacz). Radny zauważył, że ludzie proszą radnych o interwencję, bo część osób raczej nie zamieszka w tym roku w lokalach, które im obiecano. Przeczytał korespondencję od mieszkańców.

Problem w tym, że ludzie tak uwierzyli kołobrzeskim samorządowcom, że gdy obiecano im mieszkania, to wypowiedzieli umowy, sprzedali lokale, przygotowali się do przeprowadzki. Ale to był błąd. Bo mieszkań nie ma. Część może będzie w grudniu. Zdaniem Jacka Woźniaka, sytuacja jest niedopuszczalna i tu w sprawę powinna włączyć się Rada Miasta Kołobrzeg. Z jednej strony, pozostają roszczenia mieszkańców, którzy wynajmują lokale tymczasowe, ponoszą straty. Z drugiej, radny apeluje do prezydent Anny Mieczkowskiej o wszczęcie kontroli w miejskiej spółce, argumentując to kwestiami zabezpieczenia inwestycji i podpisanych umów, a chodzi o kary za opóźnienia.

Zaraz po konferencji Jacka Woźniaka, głos zabrał prezes KTBS, Robert Cieciora. Miał żal do radnego, że ten z nim nie porozmawiał, nie sprawdził faktów, tylko zwołał konferencję. Według prezesa miejskiej spółki, realizacja inwestycji przedłuża się z powodów obiektywnych. Najpierw był problem z gruntem. Potem, w sierpniu ulewne deszcze zalały plac budowy, bo biegnący tam rów nie był w stanie odbierać wody. Wreszcie, zaszły problemy z niektórymi działaniami, niezależnymi od wykonawcy. Cieciora przyznał, że firma, która wygrała przetarg, jest trudnym partnerem, a do obsługi inwestycji wynajęto specjalistyczną kancelarią prawną. Jednocześnie poinformował dziennikarzy, że nie zna treści listów, o których podczas konferencji mówił radny Woźniak, gdyż takowe informacje do niego nie dochodziły. Dla obsługi mieszkańców, którzy czekają na lokale, wyznaczono specjalnego administratora, który spotyka się z ludźmi i na bieżąco informuje o postępie działań.

Kiedy będą więc mieszkania? Pierwsze, wszystko na to wskazuje, w grudniu. Procedura odbioru trwa. Więcej w materiałach wideo.reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama