Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieszkania miały być gotowe w sierpniu, jest listopad...

Zainteresowaliśmy się budową słynnych mieszkań dla rozwoju na Witkowicach. Najpierw pytaliśmy w magistracie, ale odesłano nas do Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Prezes Robert Cieciora, w lipcu zapewniał nas, że mieszkania będą gotowe w sierpniu. We wrześniu pytaliśmy (zobacz), a wtedy słyszeliśmy, że oddanie mieszkań nastąpi w październiku. Teraz mamy listopad...

Zaczniemy może od tego, co ustaliliśmy nieoficjalnie. Pracownicy KTBS nie są zachwyceni współpracą z firmą, która wygrała przetarg. My sami mieliśmy próbkę możliwości już na samym początku, gdy otrzymaliśmy wezwanie od prawnika, celem usunięcia materiału wideo z podpisania umowy (SIC!) - zobacz. Również nieoficjalnie ustaliliśmy, że miejska spółka zastanawia się, co zrobić z przedłużaniem się wykonawstwa i czy będą naliczane karne odsetki.

Z prezesem Robertem Cieciorą oficjalnie udało się porozmawiać Piotrowi Rybczyńskiemu z Radia Kołobrzeg. Część mieszkańców, którzy mają zamieszkać w lokalach na Witkowicach, nie ukrywa swojego rozgoryczenia. Byli gotowi na przeprowadzkę na koniec lata, a za chwilę będzie zima. - Z naszego punktu widzenia, jako inwestora, nie mamy wpływu na to, kiedy to będzie przekazywane - mówi prezes Cieciora. Problem w tym, że są osoby, które mają problemy z mieszkaniem, a nowego nie mają. Podjęli określone zobowiązania, a tu nadal nic nie wiadomo. Według Cieciory, jest specjalny administrator, który jest w kontakcie z przyszłymi lokatorami i tam osoby te mogą dostać wszystkie niezbędne informacje.

Wcześniej, spółka wskazywała, że problemem były letnie opady, które opóźniały prace. Teraz kłopot mają sprawiać odbiory, które się przedłużają. Lista instytucji, które muszą podbić swoje pieczątki na dokumentacji odbioru, jest długa. A wszystko trwa. - Okazuje się, że życie płata różne figle i proces inwestycyjny na tamtym terenie jest dosyć skomplikowany - dodaje Cieciora. Kiedy więc mieszkańcy będą mogli się wprowadzić? Realny jest miesiąc grudzień, zarówno dla tych, którzy mieli termin w sierpniu, jak i we wrześniu.

Od redakcji:
Otrzymujemy informacje, że chronologia oddawania budynków do użytku jest inna, niż to, co piszemy. Nasza redakcja pisała o tym w lipcu (przeczytaj): Pierwszy budynek zostanie oddany już pod koniec sierpnia, drugi we wrześniu 2023 roku. Dwa kolejne w lutym i marcu 2024 roku, o czym informowało i miasto, i KTBS.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama