Broken Clouds

29 lutego 2024
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Za 6 miesięcy kolejne wybory, Bańkowska już startuje

Pomimo trwającego sporu w Platformie Obywatelskiej o przywództwo i kierunki działania lokalnych struktur partii przed mającymi odbyć się wiosną wyborami samorządowymi (przeczytaj), szef zachodniopomorskich struktur partii, Olgierd Geblewicz, ogłosił już pierwszego kandydata z Kołobrzegu. Swój start już dawno, nie czekając na lokalne czy regionalne nominacje ogłosiła prezydent Anna Mieczkowska, ale to na marginesie. Start Anny Bańkowskiej ogłosił sam przewodniczący. Odniosła się do tego Anna Bańkowska, sprawująca funkcję członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego (z mianowania partii, bo w poprzednich wyborach do sejmiku nie startowała): "Dwa tygodnie temu, zakończyła się kampania wyborcza do parlamentu RP. Przed nami kolejne wyzwania i zadania-wybory samorządowe. Dziękuję wszystkim 3708 Mieszkańcom regionu 40 za zaufanie i oddanie na mnie głosu. Ciężka praca przede mną. Przewodniczący PO Regionu Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaufał mi i powierzył odpowiedzialne zadanie- START DO Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Liczę na Waszą pomoc, spotkania, uwagi, rady i rozmowy! Dla mnie to zaszczyt pracować na rzecz Mieszkańców Pomorza Zachodniego".

Jest to więc już kolejna kandydatura z PO, którą znamy. Budzi natomiast kontrowersje w samej partii, co ma być, jak mówią nasze źródła, m.in. tematem partyjnych rozmów na poziomie Kołobrzegu. - Myśleliśmy, że kwestie kandydatów w Platformie rodzą się na poziomie partyjnych dołów, kół, wywodzą z dyskusji, a nie jak w PiS, bo szef partii kazał - mówi partyjna koleżanka Anny Bańkowskiej. Z kolei inny działacz broni tej kandydatury: - Ania jest pracowita. To pokazała miniona kampania wyborcza. A po drugie, mocno angażuje się w sprawy regionu i nie zapomina o Kołobrzegu. To powinien być nasz przedstawiciel w sejmiku - słyszymy.