Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Za 6 miesięcy kolejne wybory, Bańkowska już startuje

Pomimo trwającego sporu w Platformie Obywatelskiej o przywództwo i kierunki działania lokalnych struktur partii przed mającymi odbyć się wiosną wyborami samorządowymi (przeczytaj), szef zachodniopomorskich struktur partii, Olgierd Geblewicz, ogłosił już pierwszego kandydata z Kołobrzegu. Swój start już dawno, nie czekając na lokalne czy regionalne nominacje ogłosiła prezydent Anna Mieczkowska, ale to na marginesie. Start Anny Bańkowskiej ogłosił sam przewodniczący. Odniosła się do tego Anna Bańkowska, sprawująca funkcję członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego (z mianowania partii, bo w poprzednich wyborach do sejmiku nie startowała): "Dwa tygodnie temu, zakończyła się kampania wyborcza do parlamentu RP. Przed nami kolejne wyzwania i zadania-wybory samorządowe. Dziękuję wszystkim 3708 Mieszkańcom regionu 40 za zaufanie i oddanie na mnie głosu. Ciężka praca przede mną. Przewodniczący PO Regionu Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaufał mi i powierzył odpowiedzialne zadanie- START DO Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Liczę na Waszą pomoc, spotkania, uwagi, rady i rozmowy! Dla mnie to zaszczyt pracować na rzecz Mieszkańców Pomorza Zachodniego".

Jest to więc już kolejna kandydatura z PO, którą znamy. Budzi natomiast kontrowersje w samej partii, co ma być, jak mówią nasze źródła, m.in. tematem partyjnych rozmów na poziomie Kołobrzegu. - Myśleliśmy, że kwestie kandydatów w Platformie rodzą się na poziomie partyjnych dołów, kół, wywodzą z dyskusji, a nie jak w PiS, bo szef partii kazał - mówi partyjna koleżanka Anny Bańkowskiej. Z kolei inny działacz broni tej kandydatury: - Ania jest pracowita. To pokazała miniona kampania wyborcza. A po drugie, mocno angażuje się w sprawy regionu i nie zapomina o Kołobrzegu. To powinien być nasz przedstawiciel w sejmiku - słyszymy.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama