Few Clouds

20 kwietnia 2024
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Kołobrzeg awansował do drugiego etapu Europejskiej Stolicy Kultury

Po sobotniej prezentacji założeń programowych Kołobrzegu jako Europejskiej Stolicy Kultury (zobacz), dziś w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego została ogłoszona decyzja. Wynika z niej, że Kołobrzeg zakwalifikował się do drugiego etapu starań o otrzymanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku.

Do drugiego etapu przeszły, obok Kołobrzegu, Lublin, Katowice i Bielsko-Biała. Jak mówi Anna Mieczkowska, to duży sukces Kołobrzegu, ale pamiętać należy, że nasze miasto nie staje się właśnie jakieś wyjątkowe, tylko wreszcie nasze walory zaczęto dostrzegać także na zewnątrz. Prezydent pogratulowała wszystkim tym, którzy brali udział w przygotowaniu i prezentacji naszej aplikacji, a więcej szczegółów na temat tego, co dalej, mamy poznać w ciągu kilkunastu kolejnych dni.