Light rain

21 lutego 2024
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

IPN z uwagami co do treści tzw. Pomnika Nadberezyńców

Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej odniosło się do zapytania miasta w sprawie napisów na tzw. Pomniku Nadberezyńców przy ul. 6 Dywizji Piechoty. Okazuje się, że nie tylko nasza redakcja zwraca uwagę na błędy w napisach. Wskazuje na to także dyrektor Adam Siwek (pismo zamieszczamy poniżej). Teraz, sprawą ma zająć się Rada Miasta Kołobrzeg, która wcześniej wyraziła zgodę na powstanie pomnika, ale z napisem o innej treści. Środki na budowę pomnika pochodziły m.in. z budżetu kancelarii premiera.