Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zielińska apeluje do Zawadzkiego, a ten: proszę pozwać mnie do sądu

Dziś odbyła się sesja Rady Miasta Kołobrzeg. Było to typowe posiedzenie administracyjne. Ciekawe zaczęło się dziać dopiero na końcu za sprawą wystąpienia w punkcie "wolne wnioski" radnej Izabeli Zielińskiej. Rada postanowiła odnieść się do felietonu na naszym portalu, którego autorem jest radny Dariusz Zawadzki. Felieton dotyczył sprawa schroniska i powstał kilka tygodni temu (zobacz). Radnej nie spodobało się zdanie: "Osobiście wciąż wkurza mnie, że niektórzy radni, a konkretnie Maciej Bejnarowicz i Izabela Zielińska, oprotestowali miejskie lokalizacje pod budowę schroniska dla zwierząt w Kołobrzegu. Już dawno byłby temat załatwiony, a zwierzęta miałyby godne warunki do życia. Niestety, stało się inaczej".

Według radnej Zielińskiej, jest to zdanie nieprawdziwe. Jak mówiła Zielińska, nie było z jej strony żadnego protestu. Nie działała również we współpracy z Maciejem Bejnarowiczem. Spotykała się z mieszkańcami, to prawda, zbierała ich opnie na temat budowy schroniska przy ul. 6. Dywizji Piechoty, a potem przedstawiła to na sesji, bo, jak stwierdziła, było to jej moralnym obowiązkiem. - Po to jest radny - argumentowała radna niezależna. I dodała: - Proszę sobie nie robić przyszłej kampanii na takich felietonach. Pan po prostu okłamuje tych mieszkańców - mówiła Zielińska. W rozmowie z naszym portalem, radna Zielińska wskazuje, że ani nie protestowała przeciwko schronisku, ani nie głosowała przeciwko schronisku. Po felietonie radnego Zawadzkiego natomiast w ten sposób zaczęła być postrzegana, jako główna hamulcowa poprawienia losu zwierząt. Jednocześnie zaapelowała do Dariusza Zawadzkiego o przeprosiny: jej i radnego Macieja Bejnarowicza.

- Jeżeli pani uważa, że kłamię, proszę podać mnie do sądu - stwierdził w odpowiedzi na wystąpienie radnej radny Dariusz Zawadzki. Dodał, że informacje o tym, że taka sytuacja ma miejsce otrzymał od mieszkańców budynków przy ul. 6 Dywizji Piechoty, że radna Zielińska i Bejnarowicz chodzili i w negatywnym świetle przedstawiali mieszkańcom sprawę projektu schroniska. Ponieważ sprawa rezonowała, był społeczny protest w zakresie lokalizacji, prezydent musiała zmienić lokalizację.

Radna Zielińska nie pozostała dłużna i stwierdziła, że zanim Zawadzki następnym razem napisze felieton, powinien sprawdzić, jak radni wypowiadali się w danym zakresie. - A przede wszystkim, jak głosowali, bo to, co pan napisał, jest nieprawdą - mówiła dziś Zielińska.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama