Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jest wniosek o odwołanie Bańkowskiej, ale nie będzie procedowany

Pisaliśmy już o zawieszeniu Tomasza Tamborskiego w prawach członka Platformy Obywatelskiej (zobacz - audycja płatna). Okazuje się, że w piątek wpłynął wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącej PO - Anny Bańkowskiej, która przegrała wyścig do sejmu z posłem Markiem Hokiem. W poniedziałek, gdy wypłynęła wiadomość o zawieszeniu Tamborskiego, otrzymaliśmy treść tego dokumentu. Czytamy w nim m.in., że działalność Anny Bańkowskiej "doprowadziła do głębokich podziałów, jakich do tej pory nie było". Pod wnioskiem, jak mówił dziś zawieszony w prawach członka PO Tomasz Tamborski, podpisało się 40 osób.

Poprosiliśmy Annę Bańkowską o komentarze w tej sprawie. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy: "Potwierdzam, że takowy wniosek wpłynął, ale jest on niezgodny ze statutem PO i nie może być procedowany. Zawiera on żenujące uzasadnienie i jest podpisany przez większość osób nieaktywnych od lat w kołobrzeskiej PO, co budzi oburzenie tych czynnych i aktywnie działających. W żaden sposób nie wpływa on na moje plany i dalsze działania jako przewodniczącej PO".

Anna Bańkowska potwierdziła nam także, że trwa postępowanie w Regionalnym Sądzie Koleżeńskim PO. Zawieszenia Tomasza Tamborskiego dokonał Rzecznik Dyscyplinarny Platformy Obywatelskiej.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama