Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tak mieszkańcy szkolili się z udzielania pierwszej pomocy

"Nie bój się! Reaguj!" - to hasło ostatniego spotkania ratowników ze stowarzyszenia "Paramedic" z mieszkańcami w ramach projektu Bezpieczne Miasto Kołobrzeg. - Porozmawialiśmy o udzielaniu pierwszej pomocy, o kilku prostych elementach, które mogą wpłynąć na to, że komuś uratujemy życie lub zdrowie. Pokazaliśmy jak reagować podczas nagłego zatrzymania krążenia, zadławienia, epilepsji czy też jak i kiedy zastosować pozycję boczną  bezpieczną. Zaprezentowałyśmy również użycie defibrylatora AED, który coraz częściej spotykany jest w przestrzeni publicznej. Po prezentacji, wszyscy uczestnicy pod opieką naszych ratowników, mieli możliwość przećwiczyć udzielanie pomocy we wcześniej zaprezentowanych sytuacjach - mówi Mateusz Giec z "Paramedica".

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna w społeczeństwie. Dzięki temu, w prosty sposób można zwiększyć szansę na przeżycie człowieka w różnych, kryzysowych sytuacjach. - Pamiętajmy: nie bójmy się. Od naszej reakcji może zależy czyjeś życie - zapewnia Mateusz Giec.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama