Light rain

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Tak mieszkańcy szkolili się z udzielania pierwszej pomocy

"Nie bój się! Reaguj!" - to hasło ostatniego spotkania ratowników ze stowarzyszenia "Paramedic" z mieszkańcami w ramach projektu Bezpieczne Miasto Kołobrzeg. - Porozmawialiśmy o udzielaniu pierwszej pomocy, o kilku prostych elementach, które mogą wpłynąć na to, że komuś uratujemy życie lub zdrowie. Pokazaliśmy jak reagować podczas nagłego zatrzymania krążenia, zadławienia, epilepsji czy też jak i kiedy zastosować pozycję boczną  bezpieczną. Zaprezentowałyśmy również użycie defibrylatora AED, który coraz częściej spotykany jest w przestrzeni publicznej. Po prezentacji, wszyscy uczestnicy pod opieką naszych ratowników, mieli możliwość przećwiczyć udzielanie pomocy we wcześniej zaprezentowanych sytuacjach - mówi Mateusz Giec z "Paramedica".

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna w społeczeństwie. Dzięki temu, w prosty sposób można zwiększyć szansę na przeżycie człowieka w różnych, kryzysowych sytuacjach. - Pamiętajmy: nie bójmy się. Od naszej reakcji może zależy czyjeś życie - zapewnia Mateusz Giec.