Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miasto rozbuduje stację monitorowania jakości powietrza

Temat tego, jakie mamy powietrze w Kołobrzegu (bo podobno mamy dobre, ale bywa z tym różnie), interesuje naszych czytelników. Jak informuje miasto, są środki na rozbudowę istniejącej infrastruktury pomiarowej. "Aktualnie funkcjonująca stacja jakości powietrza jest stacją manualną mierzącą stężenia pyłu zawieszonego PM10 oraz zawartego w pyle B(a)P. Celem pomiarów prowadzonych na stacji jest uzyskanie wyników pomiarów zanieczyszczeń dla obszaru tła miejskiego m.in. dla potrzeb rocznej oceny jakości powietrza. Stacja stanowi element Programu Państwowego Monitoringu Ochrony Środowiska realizowanego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska" - informuje Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta.

Miasto dostało 50-rocentowe dofinansowanie stacji, która znajduje się przy ul. Żółkiewskiego, przy skateparku. Koszt inwestycji to ponad 240 tys. zł. "Po rozbudowie stacja będzie posiadała ww. urządzenia do pomiarów manualnych PM10 i B(a)P oraz nowe urządzenie pomiarowe wyposażone w analizator do ciągłego, automatycznego pomiaru stężeń pyłu zawieszonego PM10/PM2.5. Pomiary zostaną włączone do Programu Monitoringu Środowiska od 1 stycznia 2024 r. Obsługa całej, rozbudowanej stacji, bieżące sprawowanie nadzoru nad jakością pomiarów oraz weryfikacja danych pomiarowych prowadzona będzie przez pracowników GIOŚ. Wyniki, ze stacji (z miernika automatycznego) prezentowane będą na Portalu Jakości powietrza GIOŚ oraz w aplikacji mobilnej "Jakość powietrza w Polsce"" - dodaje Michał Kujaczyński.

Fot. archiwum

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama