Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zarząd Portu z przeładunkami idzie na rekord

Po wstrzymaniu przeładunków zboża w porcie na 3 miesiące, po zmianach w przepisach prace ruszyły na nowo. Dzięki temu, w trzecim kwartale bieżącego roku w kołobrzeskim porcie przeładowano ponad 73 tysiące ton ładunków. Jest to aż o ponad 25 tysięcy ton więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Jak informuje Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu, ponad 50 procent przeładunków stanowi zboże, transportowane nad Parsętę z Ukrainy. Najwięcej jest kukurydzy. Ponadto, przeładowywano jęczeń browarny. Oprócz zbóż, do portu trafiły kłody drewniane, kruszywo, wapień, pelet i nawozy. W trzecim kwartale br., obsłużono 30 statków towarowych. Stanowi to ponad 10-krotny wzrost w stosunku do trzeciego kwartału 2022 roku.
  

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama