Few Clouds

4 marca 2024
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących w Kołobrzegu obchodziło Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Z tej okazji, członkowie kołobrzeskiego Stowarzyszenia Niewidomych i Słabowidzących spotkali się w Restauracji Fregata, by wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele władz miast i powiatu było także okazją do wspólnej integracji oraz przedstawienia bieżących potrzeb i problemów, z którymi na co dzień muszą mierzyć się osoby niewidome i słabowidzące.

Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących w Kołobrzegu funkcjonuje od 5 lat i zrzesza około 90 osób, mieszkańców naszego powiatu. Działa na rzecz osób starszych oraz dzieci i młodzieży, ponadto pomaga w dystrybucji sprzętu rehabilitacyjnego dla niewidomych i słabowidzących, organizuje spotkania integracyjne, wycieczki oraz rozmaite warsztaty dla osób niedowidzących.