Few Clouds

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Idziemy na rekord, wysoka frekwencja w Kołobrzegu

W komisjach wyborczych w Kołobrzegu od rana utrzymuje się wysoka frekwencja. Dane z godz. 17.00 wskazują, że w naszym mieście zagłosowało 60,77% uprawnionych do głosowania. Jeśli idzie o powiat kołobrzeski, najwyższa frekwencja została odnotowania w gminie Ustronie Morskie: 62,15%, a najniższa w gminie Rymań: 52,21%. Frekwencja w powiecie kołobrzeskim wyniosła na godz. 17.00 aż 59,23%. Natomiast najwyższa frekwencja w Kołobrzegu została odnotowana w komisji obwodowej nr 17 na Ogrodach, w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej: 72,25%.

W lokalach wyborczych sytuacja jest opanowana. Komisje były przygotowane na wysoką frekwencję i generalnie głosowanie przebiega sprawnie i bez żadnych zakłóceń. Sąd lokale, zwłaszcza tam gdzie głosują turyści i kuracjusze, gdzie powstają kolejki i czas na oddanie głosu wynosi nawet 15 minut.

Głosowanie potrwa do godz. 21.00. Pamiętajmy, że do tego czasu obowiązuje cisza wyborcza.