Few Clouds

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Bańkowska o załatwianiu pracy w "Uzdrowisku", że to manipulacja

W lokalnej telewizji regionalnej "Szczecin", ukazał się kilkuminutowy materiał z Anną Bańkowską, członkiem Zarządu Województwa w roli głównej. TVP pozyskało nagraną rozmowę telefoniczną Bańkowskiej z nieznanym na razie mężczyzną, któremu miała ona załatwiać pracę w samorządowej spółce "Uzdrowisko Kołobrzeg". TVP3 Szczecin opublikowała następującą treść: "Dostałam zielone światło od marszałka na twoją sprawę, więc ja sobie porozmawiam z panem prezesem Korkuciem. Teraz pytanie tylko: w jakim obszarze ty siebie widzisz? Na przykład, nie wiem, strony internetowe, bardziej marketingowo, czy jakoś tak?" - mówi w rozmowie członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Dziś, Anna Bańkowska wygłosiła oświadczenie w tej sprawie stwierdzając, że materiał wyemitowano "w Pisowskiej TVP, która w "Kronice" przedstawiła nielegalne, pocięte i zmanipulowane nagranie, w którym usunięto dialogi drugiego rozmówcy". Stwierdziła, że od jakiegoś czasu pomagała ubiegłorocznemu maturzyście, w bardzo trudnej sytuacji rodzicielskiej. Polityk PO dodała, że ma on niskie kompetencje, bo dopiero ukończył szkołę, ale szukał pracy, bo potrzebował bardzo szybko się usamodzielnić. "Nie rozmawialiśmy o pracy na stanowiskach kierowniczych czy dyrektorskich, czy innych, wymagających procedur konkursowych. Obiecała zorientować się w tej sprawie dla niego. Tylko tyle" - twierdzi Bańkowska i dodaje, że nie była w stanie mu pomóc, bo żadna instytucja nie miała takich potrzeb kadrowych. "Nie sądziłam jednak, że osoba, której po ludzku i ze szczerego serca, chciałam pomóc, nagra rozmowę". Nazwała to przykrym doświadczeniem, które ma źle świadczyć nie o niej, ale o młodym człowieku. Odmówiła podania personaliów tej osoby, ale zapowiedziała skonsultowanie sprawy nielegalnego nagrywania z prawnikiem. Kancelaria prawna ma też rozważyć podjęcie kroków prawnych przeciwko medium, które upubliczniło nagraną rozmowę.