Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Bańkowska o załatwianiu pracy w "Uzdrowisku", że to manipulacja

W lokalnej telewizji regionalnej "Szczecin", ukazał się kilkuminutowy materiał z Anną Bańkowską, członkiem Zarządu Województwa w roli głównej. TVP pozyskało nagraną rozmowę telefoniczną Bańkowskiej z nieznanym na razie mężczyzną, któremu miała ona załatwiać pracę w samorządowej spółce "Uzdrowisko Kołobrzeg". TVP3 Szczecin opublikowała następującą treść: "Dostałam zielone światło od marszałka na twoją sprawę, więc ja sobie porozmawiam z panem prezesem Korkuciem. Teraz pytanie tylko: w jakim obszarze ty siebie widzisz? Na przykład, nie wiem, strony internetowe, bardziej marketingowo, czy jakoś tak?" - mówi w rozmowie członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Dziś, Anna Bańkowska wygłosiła oświadczenie w tej sprawie stwierdzając, że materiał wyemitowano "w Pisowskiej TVP, która w "Kronice" przedstawiła nielegalne, pocięte i zmanipulowane nagranie, w którym usunięto dialogi drugiego rozmówcy". Stwierdziła, że od jakiegoś czasu pomagała ubiegłorocznemu maturzyście, w bardzo trudnej sytuacji rodzicielskiej. Polityk PO dodała, że ma on niskie kompetencje, bo dopiero ukończył szkołę, ale szukał pracy, bo potrzebował bardzo szybko się usamodzielnić. "Nie rozmawialiśmy o pracy na stanowiskach kierowniczych czy dyrektorskich, czy innych, wymagających procedur konkursowych. Obiecała zorientować się w tej sprawie dla niego. Tylko tyle" - twierdzi Bańkowska i dodaje, że nie była w stanie mu pomóc, bo żadna instytucja nie miała takich potrzeb kadrowych. "Nie sądziłam jednak, że osoba, której po ludzku i ze szczerego serca, chciałam pomóc, nagra rozmowę". Nazwała to przykrym doświadczeniem, które ma źle świadczyć nie o niej, ale o młodym człowieku. Odmówiła podania personaliów tej osoby, ale zapowiedziała skonsultowanie sprawy nielegalnego nagrywania z prawnikiem. Kancelaria prawna ma też rozważyć podjęcie kroków prawnych przeciwko medium, które upubliczniło nagraną rozmowę.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama