Few Clouds

4 marca 2024
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

I po remoncie Baszty Prochowej

Prace remontowe nad najstarszym zabytkiem obronnym Kołobrzegu dobiegły końca. Dwumilionowa inwestycja polegająca na remoncie baszty z zewnątrz, może być już oglądana po zdjęciu rusztowań. Nie tylko usunięto spękania, umocowano odpadające cegły, ale również wykonano nowy dach, rynny, które podłączono do sieci kanalizacji deszczowej, nowe pokrycie dachu, czy nowe okna. Do tego dochodzi również nowe podświetlenie, na premierę którego czekamy. Teraz, ma rozpocząć się remont wnętrza baszty.