Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

PKP wybuduje parking przy przystanku na Ogrodach

Mieszkańcy Koszalina, Kołobrzegu, Świdwina, Recza, Złocieńca i Radziszewa zyskają lepsze możliwości codziennych dojazdów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę parkingów w sąsiedztwie stacji i przystanków kolejowych, które umożliwią wygodne łączenie podróży autem i koleją. Inwestycja zrealizowana będzie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują parkingi, na terenach bezpośrednio sąsiadujących ze stacjami i przystankami kolejowymi, które zapewnią mieszkańcom wygodne przesiadki do pociągów w siedmiu lokalizacjach: Koszalin Politechnika, Koszalin Wschodni, Kołobrzeg Wschodni, Świdwin Zamek, Recz Pomorski, Radziszewo oraz Złocieniec. Przewidziano również dodatkową przestrzeń do parkowania rowerów. Pomiędzy parkingiem a peronami powstaną wygodne ciągi komunikacyjne, przygotowane tak, by mogły z nich korzystać osoby o ograniczonej możliwości poruszania się. Całość zostanie oświetlona latarniami działającymi w energooszczędnej technologii LED.

Inwestycja w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” o szacunkowej łącznej wartości 4,350 mln zł, będzie prowadzona w systemie „projektuj i buduj”. Realizację prac zaplanowano na lata 2023–2024. Planowane zakończenie prac w  Kołobrzegu to IV kwartał 2024 roku. Po zakończeniu inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekażą parkingi jednostkom samorządu terytorialnego, które będą odpowiedzialne za ich zarządzanie i utrzymanie. Parking w sąsiedztwie przystanku osobowego Kołobrzeg Wschodni powstanie przy ul. Tarnowskiego. Będzie posiadał 70 stanowisk postojowych, w tym 3 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

fot. Archiwum

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama