Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Zakończył się remont, od piątku przejezdna będzie ulica Zdrojowa

Od piątkowego poranka ul. Zdrojowa będzie przejezdna na całej swojej długości. Roboty budowlane zostały zakończone. Nasadzenia zieleni potrwają jeszcze około dwóch tygodni. Zamontowane zostaną także wiaty przystankowe. Tym samym inwestycja „Przebudowa ul. Zdrojowej i ul. Kasprowicza w Kołobrzegu" dobiega końca.  Ul. Zdrojową Miasto przejęło w sierpniu 2020 roku. Wcześniej była to droga powiatowa. Łączny koszt inwestycji to 19.200.228,88 zł z czego 13.254.294 zł to pozyskane środki zewnętrzne z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Zakres prac obejmował odcinek drogi od skrzyżowania ulic Zdrojowa/Solna/Reymonta do skrzyżowania ulic Kasprowicza/Chopina (około 900mb). W ramach zadania ulica Zdrojowa została całkowicie przebudowana, wymieniona została kanalizacja wodociągowa i sanitarna oraz kanalizacja deszczowa. Schowana zostały pod ziemię, biegnąca wzdłuż torów sieć cieplna. Położone zostały kable do wymienionych na nowe, latarni ulicznych. Przede wszystkim powstała nowa nawierzchnia jezdni i nowe chodniki. Zaprojektowane zostały tereny zielone – również w miejscu po zlikwidowanym ciepłociągu.