Light rain

27 lutego 2024
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Mieszkańcy skarżą się na hałas dochodzący z  placów zabaw po 22

W trakcie analizy interpelacji natrafiliśmy na dwie bardzo podobne sytuacje dotyczące dwóch odległych osiedli, które znalazły się w centrum uwagi ze względu na uciążliwe hałasy. Pierwsza z nich to "Plac Trzech Pokoleń," gdzie lokalni mieszkańcy skarżą się na nieustanne zakłócenia spokoju, które docierają z terenu placu.|
|
Mieszkańcy tego rejonu donoszą o głośnych zachowaniach młodzieży oraz dorosłych, którzy nie zawsze stosują się do zasad kulturalnego zachowania, a także naruszają ciszę nocną. Ponadto, na placu spożywany jest alkohol, a muzyka gra z nadmierną głośnością. Radna z Radzikowa, Renata Brączyk, zdecydowała się wystąpić do prezydenta miasta z apelem o umieszczenie odpowiednich tabliczek informujących o ciszy nocnej w godzinach 22:00 - 6:00, oraz o zamieszczenie tabliczki z numerem alarmowym, aby mieszkańcy mogli szybko reagować w przypadku niepokojących zdarzeń.

Podobna sytuacja miała miejsce na drugim osiedlu, gdzie mieszkańcy skarżyli się na hałasy generowane przez Skate Park, które przeszkadzały im wieczorami. Artur Dąbkowski, reprezentujący to osiedle, również zwrócił się z prośbą o wprowadzenie regulaminu informującego o ciszy nocnej na tym terenie.

Warto zaznaczyć, że podobne sytuacje miały już miejsce w przeszłości, jak to miało miejsce na placu zabaw na Dubois, gdzie mieszkańcy skarżyli się na hałasy pochodzące od cymbałek, które ostatecznie zostały zdemontowane, co przyniosło ulgę okolicznym mieszkańcom.

Wydaje się, że problem hałasów w miejscach publicznych jest istotnym zagadnieniem, które dotyka różne części miasta. Z pewnością będziemy monitorować rozwój tej sprawy i badać, jakie kroki podejmuje miasto w celu zapewnienia spokoju i ciszy nocnej dla swoich mieszkańców.

fot. Osiedle Radzikowo FB